Приватний адвокат краще ніж компанія

Приватний адвокат краще ніж компанія

Це моя суб’єктивна думка, засноване на тривалих спостереженнях за роботою успішних і не дуже адвокатських компаній. Сподіваюся написане буде корисним при вирішенні питання як вибрати адвоката.
Критерії оцінки переваг і недоліків роботи адвокатського об’єднання:

 1. Кадри.
  Адвокатське об’єднання зазвичай очолюють серйозні досвідчені адвокати.
  Але основна робота звичайно покладена на рядових співробітників – юристів і адвокатів. Ці співробітники зазвичай знаходяться в трудових відносинах з адвокатським об’єднанням і отримують за свою роботу заробітну плату розмір якої часто невеликий. Природно, у багатьох об’єднаннях велика текучка кадрів. Часто конкретну справу починає вести один фахівець, продовжує інший, а закінчує третій, що на мій погляд є неприпустимим. Особливо це стосується серйозних об’ємних кримінальних справ.
  Приватний адвокат, на відміну від об’єднання або юридичної фірми, веде справу з самого початку і до його завершення. Судові тяжби часто тривають роками, а коней як відомо на переправі не міняють. Що стосується особисто мене, то я не вважаю за можливе працювати “на дядю” і ніколи цього не робив. Єдиний начальник, якому я підзвітний – це мій клієнт. Організовувати власне юридичне підприємство мені також не цікаво з кількох причин. По-перше, я хочу займатися тільки своєю адвокатською роботою, яку знаю і вмію робити, а не адмініструвати підлеглих, стежити хто і скільки прийшов на роботу і т. П. По-друге, я не хочу нести відповідальність за недбайливого підлеглого. Мені простіше зробити свою роботу самостійно, особисто зважувати шанси, вибудовувати перспективи і особисто нести відповідальність.
 2. Відповідальність.
  Зрозуміло, що всі справи, що знаходяться в провадженні юридичних фірм, контролюються провідними адвокатами і керівниками. Однак контролювати рядових співробітників, досвід і знання яких не дозволяють бути їм самостійними фігурами і особисто нести відповідальність за якість своєї роботи, виходить далеко не завжди. Складно глибоко вникати в справу до дрібниць, особливо коли співробітники знаходяться за межами офісу, коли вони повинні моментально приймати вірне рішення, скажімо під час судового засідання або під час допиту. У таких ситуаціях зателефонувати і узгодити позицію з керівником або більш досвідченим адвокатом неможливо. Тоді допускаються помилки виправити які часом не можна. А хто за це відповідає? За все відповідає фірма (назву умовно так). Саме з фірмою, а не з конкретним адвокатом клієнт укладає договір. Особисто я зустрічав випадки, коли договір з клієнтом, а отже перспективи і вартість роботи по справі обмовлялися зі співробітником навіть не мають юридичної освіти. Зустрічав також в деяких адвокатських об’єднаннях Києва відділи продажів і менеджерів з продажу. Але всім відомо, що за допомогою певних навичок і рекламних трюків дуже просто переконати клієнта почати працювати з конкретною компанією, інше ж справа якісно закінчити роботу з результатом, вигідним для клієнта.
  На відміну від адвокатської фірми я, як приватний адвокат, віддаю собі звіт в тому, що за всі свої обіцянки дані клієнта в момент підписання договору, ні хто крім мене нести відповідальність не буде. Обіцяний обсяг і якість роботи замість мене ні хто не виконає, а вибудовуючи клієнту певні перспективи я сподіваюся тільки на себе, виходячи зі своїх знань, кваліфікації і досвіду.
 3. Гроші.
  Неважко зрозуміти, хто саме несе витрати по утриманню адвокатської фірми. Крім винагороди за роботу адвоката фірма зобов’язана нести витрати на утримання презентабельного офісу, штату співробітників від водія і прибиральниці до системного адміністратора і довгоногої секретарки. Це ще й високі витрати на рекламну компанію, корпоративний стиль (це коли всі співробітники ходять в однакових краватках і п’ють каву з однакових чашок), засоби зв’язку, офісна техніка, витратні матеріали та звичайно корпоративні свята. Звичайно всі ці витрати лежать на плечах улюблених клієнтів.

Я – сам собі директор, сам собі водій і бухгалтер.
Ні, не тому що я жлоб. Я просто так звик за багато років і нічого змінювати не має наміру. Вірю тільки собі і тільки на себе сподіваюся.
АЛЕ! Я давно і з задоволенням керую автомобілем і самостійно оперативно пересуваюся по Києву і по всій Україні. У мене скромний офіс за адресою: Київ
вул.Дегтярівська, 31, в якому є все необхідне для роботи і для того, щоб ні хто не заважав під час переговорів. Я прекрасно управляти з офісною технікою і дуже дружу з комп’ютером та інтернетом. Зовсім небагато витрачаю на рекламу, оскільки найкраща реклама – це коли між моїми задоволеними клієнтами працює циганська пошта. Ще у мене прекрасна кохана дружина, з якою я не хочу розлучитися з-за довгоногою секретарки і ще я прекрасно варю каву.
Заходите – переконаєтеся!

Проте, не можна не сказати про безперечну перевагу адвокатського об’єднання. У великих справах, коли необхідно систематизувати велику кількість матеріалів або дуже

Залишити відповідь